Newcastle and district amateur football league
  • Fixtures

Harry Clarke Cup
05/01/2019
Time Team vS Team Venue
13:30 Ballynahinch YM vs Dromara Village III Langley Road
13:30 Castlewellan Forest vs Saintfield United III Bann Road
13:30 Santos vs Ballynahinch Olympic II Loughmoss
13:30 Strangford vs Kilmore Rec II The Links
13:30 Tollymore Forest vs Drumaness Mills Reserves Bear Park
13:30 Valley Rangers Colts vs Ballyvea II Carginagh Road
Bobby Dalzell Cup
26/12/2018
Time Team vS Team Venue
13:30 Ballynahinch Olympic II vs Celtic Bhoys Meadowvale
MCCALLS PREMIER
15/12/2018
Time Team vS Team Venue
14:00 Ardglass vs Ballynagross School Pitch Ardglass
14:00 Killough vs Newcastle Swifts Millfield
14:00 Kirkistown vs Carryduff Athletic Calhame Park
14:00 Mourne Rovers vs Dundrum United Carginagh Rd PF
14:00 Rossglass County vs Celtic Bhoys Dunleath
MCCALLS DIV 1
15/12/2018
Time Team vS Team Venue
14:00 Ballynahinch YM vs Drumaness Mills Reserves Langley Road
14:00 Ballynahinch Olympic II vs Strangford Kilmore Playing Fields
14:00 Ballyvea II vs Castlewellan Forest Carginagh Road
14:00 Newcastle Young Boys vs Celtic Bhoys II Donard Park
14:00 Santos vs Ballynahinch Utd Swifts Lough Moss Centre
MCCALLS DIV 2
15/12/2018
Time Team vS Team Venue
14:00 Ballynagross II vs Kilmore Rec II Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Olympic III vs Tollymore Forest Bridge Centre Killyleagh
14:00 Dundrum United II vs Saintfield United III Dundrum Playing Fields
14:00 Rossglass County II vs Ardglass II Dunleath
14:00 Valley Rangers Colts vs Killough II Carginagh Road

  • Results

Bobby Dalzell Cup
23/11/2018
Time Team vs Team Venue
19:45 Celtic Bhoys 4 - 0 Killough Bignian Park 3G
16/11/2018
Time Team vs Team Venue
19:45 Ballynahinch Olympic II 1 - 0 Ballynahinch YM Bignian Park 3G
03/11/2018
Time Team vs Team Venue
13:30 Ballynahinch Olympic II 2 - 1 Newcastle Swifts Kilmore Playing Fields
27/10/2018
Time Team vs Team Venue
13:30 Ballynahinch YM 3 - 4 Ballynagross Langley Road
13:30 Celtic Bhoys 3 - 1 Ardglass Kilmore Playing Fields
13:30 Killough 2 - 0 Mourne Rovers Dunleath
13/10/2018
Time Team vs Team Venue
13:00 Strangford 0 - 6 Killough The Links
06/10/2018
Time Team vs Team Venue
13:30 Ardglass 4 - 1 Ballyvea II School Pitch Ardglass
13:30 Ballynagross 14 - 0 Dromara Village III Mountain Quarter-Saul
13:30 Ballynahinch Olympic II 3 - 0 Kilmore Rec II Kilmore Playing Fields
13:30 Carryduff Athletic 2 - 8 Celtic Bhoys Loughmoss
13:30 Castlewellan Forest 0 - 3 Mourne Rovers Bann Road
13:30 Kirkistown 1 - 2 Ballynahinch YM Calhame Park
13:30 Saintfield United III 0 - 1 Newcastle Swifts Kilmore Playing Fields
22/09/2018
Time Team vs Team Venue
13:30 Celtic Bhoys 7 - 1 Rossglass County Kilmore Playing Fields
13:30 Drumaness Mills Reserves 1 - 11 Killough Bridge Centre Killyleagh
13:30 Dundrum United 2 - 4 Ballynahinch YM Dundrum Playing Fields
MCCALLS PREMIER
08/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Dundrum United 2 - 3 Newcastle Swifts Dundrum Playing Fields
01/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Carryduff Athletic 0 - 3 Newcastle Swifts Loughmoss
24/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass 2 - 3 Dundrum United School Pitch Ardglass
14:00 Ballynagross 3 - 0 Carryduff Athletic Mountain Quarter-Saul
14:00 Kirkistown 1 - 6 Mourne Rovers Calhame Park
14:00 Rossglass County 4 - 3 Newcastle Swifts Dunleath
17/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 2 - 2 Rossglass County Mountain Quarter-Saul
14:00 Dundrum United 2 - 4 Ardglass Dundrum Playing Fields
14:00 Killough 5 - 2 Mourne Rovers Millfield
14:00 Kirkistown 0 - 9 Celtic Bhoys Calhame Park
14:00 Newcastle Swifts 1 - 3 Carryduff Athletic Donard Park
10/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 5 - 2 Dundrum United Mountain Quarter-Saul
14:00 Carryduff Athletic 3 - 3 Rossglass County Loughmoss
14:00 Newcastle Swifts 2 - 5 Killough Donard Park
03/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Dundrum United 1 - 5 Celtic Bhoys Dundrum Playing Fields
14:00 Killough 6 - 0 Carryduff Athletic The Links
14:00 Rossglass County 1 - 3 Ballynagross Dunleath
27/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Carryduff Athletic 1 - 3 Dundrum United Loughmoss
20/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Carryduff Athletic 3 - 2 Ardglass Loughmoss
14:00 Dundrum United 3 - 3 Rossglass County Dundrum Playing Fields
14:00 Kirkistown 0 - 2 Killough Calhame Park
13/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 3 - 1 Newcastle Swifts Mountain Quarter-Saul
14:00 Mourne Rovers 3 - 2 Ardglass Carginagh Rd PF
06/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Killough 2 - 3 Dundrum United Bridge Centre Killyleagh
29/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 2 - 3 Mourne Rovers Mountain Quarter-Saul
14:00 Kirkistown 0 - 3 Newcastle Swifts Calhame Park
14:00 Rossglass County 2 - 0 Ardglass Dunleath
22/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Kirkistown 0 - 4 Ardglass Calhame Park
14:00 Newcastle Swifts 2 - 3 Ballynagross Donard Park
MCCALLS DIV 1
08/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyvea II 1 - 5 Ballynahinch YM Carginagh Road
14:00 Dromara Village III 0 - 6 Castlewellan Forest Bellsbridge
14:00 Drumaness Mills Reserves 2 - 4 Celtic Bhoys II Drumaness
14:00 Santos 0 - 4 Ballynahinch Olympic II Lough Moss Centre
01/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Strangford 1 - 2 Ballynahinch YM The Links
24/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch YM 3 - 3 Celtic Bhoys II Langley Road
14:00 Castlewellan Forest 0 - 7 Ballynahinch Olympic II Bann Road
14:00 Newcastle Young Boys 1 - 3 Ballynahinch Utd Swifts Donard Park
14:00 Santos 2 - 2 Strangford Lough Moss Centre
17/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 2 - 4 Celtic Bhoys II Millbridge
14:00 Castlewellan Forest 0 - 3 Ballyvea II Bann Road
14:00 Drumaness Mills Reserves 6 - 1 Dromara Village III Meadowvale
14:00 Strangford 2 - 3 Newcastle Young Boys The Links
10/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch YM 4 - 1 Santos Langley Road
14:00 Dromara Village III 2 - 3 Ballynahinch Olympic II Bellsbridge
03/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 1 - 3 Strangford Millbridge
14:00 Ballyvea II 3 - 0 Drumaness Mills Reserves Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys II 1 - 0 Castlewellan Forest Dunleath Park
14:00 Santos 2 - 3 Newcastle Young Boys Lough Moss Centre
27/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 0 - 1 Ballyvea II Assumption High School 3G
14:00 Castlewellan Forest 2 - 5 Drumaness Mills Reserves Bann Road
14:00 Celtic Bhoys II 0 - 2 Ballynahinch Olympic II Ballykinlar
14:00 Newcastle Young Boys 8 - 0 Dromara Village III Donard Park
14:00 Strangford 4 - 1 Santos The Links
20/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyvea II 5 - 3 Celtic Bhoys II Carginagh Road
14:00 Strangford 7 - 0 Dromara Village III The Links
13/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Newcastle Young Boys 4 - 0 Ballyvea II Donard Park
14:00 Santos 1 - 3 Drumaness Mills Reserves Loughmoss
06/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Celtic Bhoys II 5 - 3 Ballynahinch Utd Swifts Ballykinlar
14:00 Newcastle Young Boys 4 - 1 Drumaness Mills Reserves Donard Park
29/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch YM 4 - 1 Ballyvea II Langley Road
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 4 - 2 Santos Millbridge
14:00 Newcastle Young Boys 0 - 2 Castlewellan Forest Donard Park
14:00 Strangford 1 - 2 Drumaness Mills Reserves The Links
22/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyvea II 2 - 1 Newcastle Young Boys Carginagh Road
14:00 Castlewellan Forest 2 - 2 Strangford Bann Road
14:00 Dromara Village III 2 - 1 Ballynahinch Utd Swifts Bellsbridge
14:00 Santos 6 - 3 Celtic Bhoys II Loughmoss
MCCALLS DIV 2
08/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross II 2 - 1 Mourne Rovers II Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Olympic III 2 - 5 Kilmore Rec II Bridge Centre Killyleagh
14:00 Killough II 6 - 1 Valley Rangers Colts Millfield
14:00 Saintfield United III 3 - 2 Ardglass II Saintfield High School
14:00 Tollymore Forest 1 - 2 Dundrum United II Bear Park
01/12/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross II 3 - 2 Ballynahinch Olympic III Mountain Quarter-Saul
14:00 Celtic Bhoys Academy 3 - 0 Saintfield United III Ballykinlar
24/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Dundrum United II 1 - 7 Celtic Bhoys Academy Dundrum Playing Fields
14:00 Killough II 0 - 1 Ballynahinch Olympic III Millfield
14:00 Kilmore Rec II 2 - 0 Tollymore Forest Kilmore Playing Fields
14:00 Rossglass County II 1 - 11 Ballyvea III Dunleath
14:00 Valley Rangers Colts 1 - 2 Mourne Rovers II Carginagh Road
17/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 1 - 7 Celtic Bhoys Academy School Pitch Ardglass
14:00 Ballynahinch Olympic III 7 - 2 Killough II Kilmore Playing Fields
14:00 Kilmore Rec II 3 - 0 Ballyvea III Kilmore Playing Fields
14:00 Mourne Rovers II 1 - 1 Ballynagross II Esplanade Kilkeel
14:00 Tollymore Forest 2 - 3 Rossglass County II Bear Park
14:00 Valley Rangers Colts 2 - 4 Saintfield United III Carginagh Road
10/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic III 0 - 2 Mourne Rovers II Bridge Centre Killyleagh
03/11/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 5 - 1 Rossglass County II School Pitch Ardglass
14:00 Ballynagross II 4 - 2 Killough II Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Olympic III 3 - 2 Celtic Bhoys Academy Bridge Centre Killyleagh
14:00 Kilmore Rec II 5 - 0 Saintfield United III Kilmore Playing Fields
14:00 Tollymore Forest 0 - 7 Mourne Rovers II Bear Park
14:00 Valley Rangers Colts 4 - 1 Dundrum United II Carginagh Road
27/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 0 - 1 Saintfield United III School Pitch Ardglass
14:00 Ballynagross II 5 - 1 Valley Rangers Colts Mountain Quarter-Saul
14:00 Celtic Bhoys Academy 5 - 2 Ballyvea III Dunleath
14:00 Dundrum United II 1 - 2 Rossglass County II Dundrum Playing Fields
14:00 Mourne Rovers II 1 - 0 Killough II Carginagh Rd PF
14:00 Tollymore Forest 1 - 1 Kilmore Rec II Bear Park
20/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 0 - 7 Killough II School Pitch Ardglass
14:00 Ballyvea III 6 - 1 Dundrum United II Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys Academy 5 - 4 Kilmore Rec II Ballykinlar
14:00 Mourne Rovers II 2 - 0 Saintfield United III Esplanade Kilkeel
14:00 Rossglass County II 3 - 3 Ballynahinch Olympic III Dunleath
14:00 Tollymore Forest 1 - 3 Ballynagross II Annsborough
13/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic III 6 - 0 Saintfield United III Bridge Centre Killyleagh
14:00 Ballyvea III 2 - 2 Killough II Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys Academy 3 - 0 Tollymore Forest Ballykinlar
14:00 Dundrum United II 2 - 6 Mourne Rovers II Dundrum Playing Fields
06/10/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyvea III 2 - 4 Ballynagross II Carginagh Road
14:00 Dundrum United II 2 - 5 Ardglass II Dundrum Playing Fields
14:00 Mourne Rovers II 1 - 1 Ballynahinch Olympic III Esplanade Kilkeel
14:00 Rossglass County II 3 - 4 Valley Rangers Colts Dunleath
14:00 Tollymore Forest 2 - 5 Celtic Bhoys Academy Bear Park
29/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 3 - 5 Ballynagross II School Pitch Ardglass
14:00 Ballyvea III 2 - 0 Saintfield United III Carginagh Road
14:00 Dundrum United II 4 - 0 Ballynahinch Olympic III Dundrum Playing Fields
14:00 Killough II 4 - 1 Tollymore Forest Ballykinlar
14:00 Rossglass County II 1 - 3 Mourne Rovers II Dunleath
14:00 Valley Rangers Colts 0 - 2 Celtic Bhoys Academy Carginagh Road
22/09/2018
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 7 - 0 Tollymore Forest School Pitch Ardglass
14:00 Ballynagross II 4 - 1 Dundrum United II Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballyvea III 2 - 6 Ballynahinch Olympic III Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys Academy 3 - 1 Killough II Ballykinlar
14:00 Rossglass County II 1 - 6 Saintfield United III Dunleath
21/09/2018
Time Team vs Team Venue
20:00 Valley Rangers Colts 2 - 4 Kilmore Rec II Bignian Park 3G


 

 

Newcastle and district amateur football league
powered by Sportlomo